Kvalita prostredia, kde sa dieťa pohybuje však nesmiernym spôsobom zvyšuje alebo znižuje inteligenčný potenciál dieťaťa. Deti sú oveľa lepší pozorovatelia ako dospelí, keď hovoríme o priestorovej orientácií a pochopení priestoru z emočnej stránky. Ak dieťa vidí priestor, ktorý je tmavší alebo zanedbanejší ako ich domáce prostredie, majú silnú emočnú zábranu zotrvať v takomto prostredí.

Na druhej strane ak im škola a jej architektúra prináša nadšenie a pocit istoty, deti sa začnú zaujímať o témy, ktoré učiteľ prezentuje v oveľa silnejšej forme. Témy ako matematika, experimenty, geografia alebo biológia sa stávajú jednoduchými a zároveň mimoriadne zaujímavými témami pre deti, ktoré sa tešia, že ďalšiu pol hodinku strávia v ďalšej zo zaujímavých tried .

Špecializované triedy ESPANIA a oblasti, ktoré sa v triede vyučujú:

Umelecká trieda

Umelecká trieda
- umenie, kreslenie, čítanie a písanie, predstavivosť, tvorba, vlastná prezentácia, umelci

Lekárska miestnosť

Lekárska miestnosť
- biológia, matematika, geometria, zdravoveda, životný štýl, ochrana zdravia, experimenty

Zemepisná miestnosť

Lekárska miestnosť
- zemepis, astronómia, doprava, architektúra, puzzle, svetové správy, priestorová orientácia

Počítačová a hudobná miestnosť

Počítačová a hudobná miestnosť
- počítače, hudobné nástroje, hudobná výchova

Divadlo

Divadlo
- čítanie kníh, rozprávky, filmy, divadlo

Domácnosť

Domácnosť
- rodina, povolania, denný harmonogram, v meste, v domácnosti, sociálne vedy

Zoo

Zoo
- prírodoveda, vlastiveda, svet zvierat, veda, ekológia

Jedáleň

Jedáleň
- varenie, servírovanie, medzinárodné jedlá

Telocvičňa

Telocvičňa
- lukostreľba, karate, aikido, zumba, balet, gymnastika

Podpora vzdelávania a inteligencie detí prostredníctvom interiérového vybavenia je pre nás nesmierne dôležitý proces, ale nie je to jediná méta. Interiér a vybavenie pre nás znamená aj starostlivosť o zdravie dieťaťa. Tu sú základné pravidlá ktoré uplatňujeme v oblasti interiérového vybavenia v nadväznosti na ochranu zdravia :


Podlahy :

- dieťa je spojené so zemou inak ako dospelí ľudia. Deti trávia oveľa viac času ležaním na zemi, hraním sa na zemi a málokto z nás si uvedomuje, že zem má inú teplotu a iné baktérie, čo je potrebné zohľadniť pri výbere čistiacich prostriedkov a výberu podláh. Tu sú základné princípy materskej školy Espania :

 • Nekupujeme látky, alebo koberce nižšej kvality, u ktorých je štandardný silný toxický výpar spôsobený agresívnym chemickým farbením. Práve tieto výpary sú nebezpečné pre nervový systém detí.
 • Na čistenie podláh, okien alebo nábytku nepoužívame agresívne čističe, ktorých chemické výpary sa v kombinácií s teplou vodou dostávajú do ovzdušia a znižujú kvalitu vzduchu detí na niekoľko hodín.
 • Dezinfekcia podláh sa vykonáva denne po tom, ako deti opustia škôlku

Spálne :

- postieľka, na ktorej dieťa spí nesmie byť umiestnená nad kovmi, elektrickými káblami, alebo nad podlahovým kúrením, kde sa kulminuje voda a elektrika. Tým sa u detí vyhýbame nadmernému elektromagnetickému žiareniu.

 • Materská škola má pre deti do 4 rokov vyhradené samostatné spálne. Miestnosť spálne sa nevyužíva na inú činnosť ako na spánok.
 • Tieto spálne sú dostatočne vetrané a prádlo je menené minimálne 1 x týždenne alebo okamžite, ak sa dieťa spotí.
 • Postieľky sú drevené alebo s dreveným základom bez použitia kovov .
 • Čalúnenie postieľok je z látky alebo z kožených materiálov.
 • Posteľné prádlo je z priepustného materiálu alebo z bavlny. Espania nepoužíva syntetické plachty, ktoré sa používajú v škôlkach ako ochranu proti precikaniu. Našim cieľom nie je ochraňovať posteľ, ale dieťa a pokožku dieťaťa.
 • Záhlavie postele nie je umiestnené v blízkosti radiátorov alebo oceľových prvkov.
 • Deťom sa v spálňach púšťa relaxačná hudba a v spálni je neustále prítomný lektor alebo asistent zahraničného lektora, ktorý kontroluje či sa dieťa počas spánku nespotilo.

Ovzdušie :

- psychický komfort dieťaťa je priamo naviazaný na správnu vlhkosť vzduchu, premenu vzduchu, teplotu vzduchu, kvalitu vzduchu a jeho zloženie.

 • Nemáme triedy bez okien a každá trieda je pravidelne vetraná.
 • Všetky tapety v materskej škole sú z organického materiálu.
 • Okná zabezpečujú dostatok svetla a sú osadené tak nízko, aby bolo každé dieťa schopné vidieť von, čo je nesmierne dôležité pre psychiku detí.
espania
www.espania.sk - všetky práva vyhradené

Kontakty

 • +421 917 025 025 - recepcia
 • Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 • Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Nájdete nás