Zemepis

Materská škola Espania Zemepis
 

zahrňuje :

Krajiny sveta ( pre deti od 2 rokov )
Medzinárodné jedlá ( pre deti od 2 rokov )
Sociálne vedy ( pre deti od 3 rokov )
Svetové správy ( pre deti od 4 rokov )
Svetová architektúra ( pre deti od 4 rokov )
Skype priatelia a počítačové hry ( pre deti od 5 rokov )
Dejiny Číny ( pre deti od 5 až 6 rokov )
Dejiny Španielska ( pre deti od 5 až 6 rokov )
Dejiny USA ( pre deti od 5 až 6 rokov )

Zemepis považujeme v Espania za jednu z najdôležitejších vzdelávacích oblastí, ktorá učí v prvom rade o rozdieloch života na tejto zemi. Začínajúc sa prírodnými rozdielmi, následne kultúrnymi a sociálnymi rozdielmi až po ekonomické rozdiely a históriu krajín . Deti sa prostredníctvom príbehov dostávajú do iných krajín a začínajú rozumieť tomu, že tieto odlišné svety skutočne existujú.
Naučiť deti o tom kým sú, kde žijú , ako je ich svet odlišný od sveta iných je veľmi dôležité pre ich nasledovné bytie. Deti v Espania sú obklopené rozdielnymi kultúrami od svojho maličkého veku a preto je pre nich zemepis veľmi prínosnou vedou. Tým, že sa postupne dozvedajú o krajinách svojich učiteľov, kde na mape sa nachádzajú, ako veľmi sú vzdialené od našej, aké jedlá sa tam varia, aké zaujímavé zvieratká alebo podnebie krajiny majú , deti vlastne nenútene začínajú získavať prehľad o geografií bez toho, aby si uvedomovali ,že sú na hodine zemepisu.

Geografia je obzvlášť vhodná pre materskú školu, nakoľko sa deti radi vzdelávajú prostredníctvom kníh s obrázkami predstavujúcej novú krajinu.

Tento predmet zvyšuje u detí :

  • inteligenciu lingvistickú ( počúvanie a rozprávanie sa o iných kultúrach , pýtanie sa otázok )
  • inteligenciu priestorovú ( získavanie predstavivosti o tom ako svet vypadá, ako sa vieme presúvať z miesta na miesto)
  • inteligenciu interpersonálnu ( rozdielnosť ľudí na rôznych kontinentoch , rasové rozdiely, ekonomické rozdiely, sociálne rozdiely. )

Okrem krajín svojich učiteľov začínajú deti postupne objavovať ich susediace krajiny, naše susediace krajiny, krajiny kde žije ich obľúbené zvieratko, kde boli na dovolenke a deti začínajú vidieť nielen mapu sveta, ale za ňou aj množstvo pozitívnych pocitov. Napriek tomu, že deti nemajú precestovaný svet odnášajú si zo škôlky rôzne medzinárodné zážitky ako úžasné svetové jedlo ( Mexické Tortillas ) najsmiešnejšia hračka ( vyrobená v Nemecku ) nový priateľ na škôlkarskom skype ( Lukas z Argentíny ) najsmutnejšia obrázková knižka ( o dievčatku z Afriky ) najobľúbenejšia vlajka ( Malaysia) najkrajšie auto ( Talianske Ferrari ) najmilovanejší učiteľ ( zo Španielska , z Hong Kongu, z Argentíny, z Venezuely, z Anglicka, z Kanady , z Mexika atď. )


espania
www.espania.sk - všetky práva vyhradené

Kontakty

  • +421 917 025 025 - recepcia
  • Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
  • Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Nájdete nás