Španielsky jazyk

Deti navštevujúce Anglicko - Španielsku triedu
tri, šesť, a deväť mesiacov

Deti navštevujúce Anglicko - Španielsku triedu
Jazykové mutácie . ,
( 13 minút )

Lektori Španielskeho jazyka

Vzdelanie: Vysokoškolské pedagogické
Miesto narodenia: Španielsko/Mexiko/Argentína
Rodný jazyk: španielsky
Maximálna doba udelenia víz za účelom práce v Espania: 1 rok


Spanielčna v materskej škole ESPANIA
 

5 dôvodov prečo dať Vaše dieťa do Španielskej triedy v materskej škole Espania ?

    • V jednoduchosti je krása. Maličké deti vnímajú jazyk inak ako dospelí. Pre deti je dôležitejší samotný zvuk, intonácia a prezentácia jazyka, prostredníctvom ktorých prijímajú význam slov. Španielsky jazyk je považovaný za najjednoduchší a jazyk s najkrajšou intonáciou z pomedzi 6-tich oficiálnych jazykov Spojených Národov. Pre deti je teda jednoduché naučiť sa španielsky jazyk relatívne rýchlo a detský mozog dokáže následne veľmi rýchlo prijať aj iné svetové jazyky.
    • Jazyk budúcich businessmanov. Španielčina sa stáva populárna pre vyššie kruhy, ktoré očakávajú čoskorý nárast exportu z krajín Severnej Ameriky. Španielsky hovoriace a Hispánske krajiny sú už dnes považované za nových ekonomických drakov a následných konkurentov dnes zdražujúcej sa Číny. Okrem toho sa Španielčina začína používať aj v krajinách, kde sa vo firmách rozšíril počet pracovníkov prichádzajúcich zo španielsky hovoriacich krajín (USA – 35 miliónov, Anglicko – 2,5 milióna, Kanada 1 milión, Nemecko 140 000 )
Spanielčina v škôlke
 
  • Svetový jazyk s nízkou konkurenciou. Španielsky jazyk je druhý najpoužívanejší jazyk sveta, ktorý je potrebný v akejkoľvek krajine. Avšak počet tlmočníkov v tomto jazyku je stále nedostatočný a to v rámci celej Európskej únie. Porovnanie: Francúzskym jazykom hovorí 68 miliónov ľudí a až 350 miliónov cudzincov. To znamená, že na jedného Francúza sa snaží hovoriť 5 cudzincov jeho jazykom. Avšak španielskym jazykom hovorí 330 miliónov ľudí a iba 60 miliónov cudzincov. Z toho najmenší počet cudzincov (iba približne 1 percento) je práve z Európskej Únie.
  • Podobnosť s iným jazykom. Ak sa budete trošku snažiť a nebude to trvať dlhšie ako pár mesiacov zistíte, že rozumiete po Portugalsky, alebo že Taliančina a Francúzština sa vám učí veľmi jednoducho a má veľa príbuzných slov. Okrem toho Španielčina pozná pôvod veľkého množstva anglických alebo cudzích slov, ktoré boli prebraté z Latinčiny, čím sa vám otvorí nový svet lingvistiky.
  • Zážitky z cestovania. Populárne destinácie, v ktorých sa komunikuje po Španielsky, vám budú otvárať dvere do úplne nových miest a priateľstiev, ak začnete komunikovať ich rečou. Ak sa chcete dostať do centra diania, ktoré nie je otvorené pre iba anglicky hovoriacich turistov a chcete ísť do skutočného života alebo zažiť novú dimenziu z novej krajiny, naučte svoje dieťa španielsky.

Krajiny s jazykom Španielskym ( usporiadané podľa počtu obyvateľov ):

Spanielsky hovoriace krajiny
 

Mexiko, Španielsko, Kolumbia, Argentína, Venezuela, Peru, Chile, Ekvádor, Guatemala, Kuba, Dominikánska Republika, Bolívia, Honduras, El Salvador, Nikaragua, Costa Rica, Paraguaj, Puerto Rico, Uruguaj, Panama, Equatorial Guinea

Krajiny, kde sa s veľkou časťou populácie dohovoríte po španielsky (v zátvorke aké percento v danej krajine hovorí po španielsky rodným alebo druhým jazykom):

Anglicko (6%), Francúzsko(10 %), Maroko (17 %), Spojené Štáty Americké (17%), Andorra (68%), Belize (43%), Brazília (viac ako 60%), Filipíny( 5 %), Gibraltár (50%).

espania
www.espania.sk - všetky práva vyhradené

Kontakty

  • +421 917 025 025 - recepcia
  • Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
  • Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Nájdete nás