Španielsky jazyk

Deti navštevujúce Anglicko - Španielsku triedu
tri, šesť, a deväť mesiacov

Deti navštevujúce Anglicko - Španielsku triedu
Jazykové mutácie . ,
( 13 minút )

Lektori Španielskeho jazyka

Vzdelanie: Vysokoškolské pedagogické
Miesto narodenia: Španielsko/Mexiko/Argentína
Rodný jazyk: španielsky
Maximálna doba udelenia víz za účelom práce v Espania: 1 rok


5 dôvodov prečo dať Vaše dieťa do Španielskej triedy v materskej škole Espania ?

  • V jednoduchosti je krása. Maličké deti vnímajú jazyk inak ako dospelí. Pre deti je dôležitejší samotný zvuk, intonácia a prezentácia jazyka, prostredníctvom ktorých prijímajú význam slov. Španielsky jazyk je považovaný za najjednoduchší a jazyk s najkrajšou intonáciou z pomedzi 6-tich oficiálnych jazykov Spojených Národov. Pre deti je teda jednoduché naučiť sa španielsky jazyk relatívne rýchlo a detský mozog dokáže následne veľmi rýchlo prijať aj iné svetové jazyky.
  • Jazyk budúcich businessmanov. Španielčina sa stáva populárna pre vyššie kruhy, ktoré očakávajú čoskorý nárast exportu z krajín Severnej Ameriky. Španielsky hovoriace a Hispánske krajiny sú už dnes považované za nových ekonomických drakov a následných konkurentov dnes zdražujúcej sa Číny. Okrem toho sa Španielčina začína používať aj v krajinách, kde sa vo firmách rozšíril počet pracovníkov prichádzajúcich zo španielsky hovoriacich krajín (USA – 35 miliónov, Anglicko – 2,5 milióna, Kanada 1 milión, Nemecko 140 000 )
  • Svetový jazyk s nízkou konkurenciou. Španielsky jazyk je druhý najpoužívanejší jazyk sveta, ktorý je potrebný v akejkoľvek krajine. Avšak počet tlmočníkov v tomto jazyku je stále nedostatočný a to v rámci celej Európskej únie. Porovnanie: Francúzskym jazykom hovorí 68 miliónov ľudí a až 350 miliónov cudzincov. To znamená, že na jedného Francúza sa snaží hovoriť 5 cudzincov jeho jazykom. Avšak španielskym jazykom hovorí 330 miliónov ľudí a iba 60 miliónov cudzincov. Z toho najmenší počet cudzincov (iba približne 1 percento) je práve z Európskej Únie.
  • Podobnosť s iným jazykom. Ak sa budete trošku snažiť a nebude to trvať dlhšie ako pár mesiacov zistíte, že rozumiete po Portugalsky, alebo že Taliančina a Francúzština sa vám učí veľmi jednoducho a má veľa príbuzných slov. Okrem toho Španielčina pozná pôvod veľkého množstva anglických alebo cudzích slov, ktoré boli prebraté z Latinčiny, čím sa vám otvorí nový svet lingvistiky.
  • Zážitky z cestovania. Populárne destinácie, v ktorých sa komunikuje po Španielsky, vám budú otvárať dvere do úplne nových miest a priateľstiev, ak začnete komunikovať ich rečou. Ak sa chcete dostať do centra diania, ktoré nie je otvorené pre iba anglicky hovoriacich turistov a chcete ísť do skutočného života alebo zažiť novú dimenziu z novej krajiny, naučte svoje dieťa španielsky.

Krajiny s jazykom Španielskym ( usporiadané podľa počtu obyvateľov ):

Mexiko, Španielsko, Kolumbia, Argentína, Venezuela, Peru, Chile, Ekvádor, Guatemala, Kuba, Dominikánska Republika, Bolívia, Honduras, El Salvador, Nikaragua, Costa Rica, Paraguaj, Puerto Rico, Uruguaj, Panama, Equatorial Guinea

Krajiny, kde sa s veľkou časťou populácie dohovoríte po španielsky (v zátvorke aké percento v danej krajine hovorí po španielsky rodným alebo druhým jazykom):

Anglicko (6%), Francúzsko(10 %), Maroko (17 %), Spojené Štáty Americké (17%), Andorra (68%), Belize (43%), Brazília (viac ako 60%), Filipíny( 5 %), Gibraltár (50%).

espania
www.espania.sk - všetky práva vyhradené

Kontakty

  • +421 917 025 025 - recepcia
  • Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
  • Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Nájdete nás